понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Челзи одвои 32 милиони фунти за Диего Коста

CHELSEA ZA KOSTA

Последни вести

Фудбалските медиуми во Англија пред неколку минути ја пласираа сензационалната информација дека раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи и тие на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид најпосле постигнале договор околу веќе најавениот трасфер на брзоногиот напаѓач, Диего Коста.

Новопечениот репрезентативец на Шпанија на стартот од летниот преоден рок и официјално ќе биде претставен како најнова аквизиција лондонските “сини”, а од продажбата на Коста, шпанскиот клуб очекува заработувачка од 32 мил. фунти.

Бомбардерот на Атлетико Мадрид веќе подолг временски период важи за најголема желба на контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо кој сигурно ќе побара ангажирање на уште еден напаѓач до крајот на летниот преоден рок.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести