четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Челзи понуди 36,5 милиони евра за Руни, Јунајтед веднаш ги одби

chelsea 36.5 mil. evra za runi

Последни вести

Најпознатите спортски медиуми на Островот, пред неколку часа ја пласираа сензационалната информација дека сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович испратил нова понуда за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, но истата е експресно одбиена од челниците на “црвените ѓаволи”.

Со цел да ја исполни најголемата желба на контроверзниот менаџер, Жозе Мурињо, првиот човек на лондонските “сини” пред неколку часа испратил официјална понуда вредна 36.5 мил. евра, но веднаш добил негативен одговор со образложение дека Руни и понатаму има статус на недопирлив на “Олд Трафорд” и дека нема да биде продаден на големиот ривал за време на зимскиот преоден рок.

Далеку пореални шанси за реализиација на овој спектакуларен трансфер, Абрамович ќе има за време на летниот преоден рок доколку Манчестер Јунајтед на крајот од актуелната сезона не заврши во топ 4 и не обезбеди директен пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести