вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Челзи се насади на Сити, Ливерпул на Арсенал

celzi se nasadi na siti

Поврзани вести

Англиските премиерлигаш немаа многу среќа кога е во прашање ждрепката за 5-тото коло од најпрестижното куп-натпреварување на Островот, англискиот ФА Куп.

Најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити за противник го доби директниот ривал за шампионската титула во националниот шампионат, тимот на Челзи, додека Арсенал ќе проба пред верните фанови да го елиминира одличниот тим на Ливерпул.

Двојки за 5-тото коло: Арсенал – Ливерпул, Брајтон – Хал, Кардиф – Виган, Евертон – Свонси, Манчестер С. – Челзи, Шефилд В. – Чарлтон, Сандерленд -Саутемптон, Шефилд Ј./Фулам – Нотингем Ф./Престон.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести