понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Ченто ќе добие нова спортска сала

Салата ќе може да ја користат сите спортски клубови, спортисти и ученици.

sala-makedonija

Поврзани вести

Агенцијата за млади и спорт, почна да гради нова спортска сала во населбата Методија Андонов-Ченто, во дворот на основното училиштето „Крсте Мисирков”.

Спортската сала ќе биде изградена според меѓународни стандарди, а во неа ќе може да се игра кошарка, ракомет, одбојка, мал фудбал, тенис. Салата ќе биде опремена со реквизити за гимнастика и пинг-понг, а ќе се изградат и трибини со капацитет за 500 гледачи.

Салата ќе може да ја користат сите спортски клубови, спортисти и ученици.

Со изградбата на овој објек се заокружува проектот: „Изградба на 35 спортски сали низ државата на Агенцијата за млади и спорт”.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести