петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Черезо: Нема понуда за Диего Коста

CEREZO NEMA PONUDA KOSTA

Последни вести

Претседателот на актуелниот лидер во шпанската Примера дивизион, Атлетико Мадрид, Енрико Черезо откри дека на неговата адреса не пристигнала ниту една официјална понуда за услугите на најголемата ѕвезда на “Винсенте Калдерон”, Диего Коста.

“Сега не е време да збориме на оваа тема, не е време да збориме за можните засилувања и за тие кои се желба на најголемите клубови од Европа. Пред нас се три, многу важни натпревари. Коста е купен кога имаше 18 години и никој не беше убеден дека Коста ќе биде таму каде што е денеска. Челзи? Ќе повторам уште еднаш. Пред нас се многу важни натпревари, не сакам да го дестабилизирам мојот тим со новинарските шпекулации, на оваа тема ќе разговараме откако ќе заврши актуелната сезона. Се што можам да кажам е дека нема ниту една официјална понуда за ниту еден фудбалер кој го носи дресот на Атлетико Мадрид”, изјави Черезо.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести