понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Червар: Имам многу да кажам, но не сакам да ја засенам победата на Вардар

Лино Червар, тренерот на Металург по мечот го призна поразот.

Тренерот на Металург мистериозен

Тренерот на Металург мистериозен

Поврзани вести

„Му честитам на Вардар на победата. Мислам дека денеска беа подобри и заслужија победа. Повеќе ја сакаа победата. Нема тука многу да се зборува, мора да му се признае дека беа подобри. Ние игравме како што ним им одговара. Не бевме концеитрирани, време е да го признаеме поразот“, рече Червар и додаде:

„Некои други коментари ќе кажам во друга прилика. Имам многу да зборам, но ќе ја засенам победата“, мистериозно додаде тренерот на вицепрвакот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести