петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Червар ја повика публиката да ја даде поддршката на натпреварот со Мешков Брест

chervarrr

Последни вести

Македонскиот ракометен првак Металург го пречекува Мешков Брест во натпревар на кој ќе се обиде да стигне до втората победа во Лигата на шампионите со што би ги задржал шансите за осминафинале.

Тренерот Лино Червар ги повика навивачите да дадат што поголема поддршка на неговите ракометари.

– Ја користам оваа можност да ја повикам публиката да дојде во салата и да ни даде поддршка на овој натпревар, кој е од големо значење за нас. Бодрени од верната публика, ние ќе сториме се за да стигнеме до победата, повика Червар.

Натпреварот Металург – Брест Мешков се игра вечер од 19 часот во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Ова ќе биде натпревар од 8.коло од А групата во елитното натпреварување.

Вториот македонски претставник во ЛШ, тимот на Вардар два часа претходно (17 часот) гостува во Русија кај Чеховски Медведи до дуел од Ц групата.

Најчитани вести