вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Червар: Кил е фаворит, но ние ќе сториме се за нов голем успех

cervar

Поврзани вести

Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Лино Червар истакна дека германскиот гигант Кил е фаворит во 1/4 финалето во Лигата на шампионите. Но, тоа не значи дека нема да се обидат да го поминат и да се пласираат на фајнлфорот во Келн.

“Противник во 1/4 финалето ни е една од најдобрите ракометни екипи во Европа во изминатава деценија, клуб кој доминира во Бундес-лигата, каде настапуваат интернационалци од врвна ракометна класа. Тие се фаворити, меѓутоа ние ќе сториме се за да се претставиме во најдобро можно светло, со подршка од нашите гледачи да стигнеме до нов голем успех. Би сакал единствено да бидеме комплетни, да ни се врати и Гоце Георгиевски, кој е повреден и ќе отсуствува одреден период“, изјави Червар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести