сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Червар: Се уште ништо не е готово

635035334537516074_cervar_0753_130209_vp

Поврзани вести

Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Лино Червар изјави дека поранешниот голман на екипата од Автокоманда, Петар Ангелов го решил натпреварот со извонредните одбрани во второто полувреме.

„Знаев дека не чека еден тежок меч, затоа што Вардар и Металург отсекогаш играле интересни натпревари кои сосема заслужено го носат епитетот на градско дерби. Морам да кажам дека сѐ уште ништо не е готово. Јас сум со нозете на земја. Морам да му честитам на противникот за денешната фер и коректна игра“, изјави Червар

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести