вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Чешиново – Облешево ќе добие нова детска градинка

g

Поврзани вести

Камен темелник за изградба на детска градинка ќе биде поставен денеска во општината Чешиново – Облешево.

На настанот најавено е присуство на министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

Покрај ова, министерот Спасов ќе оствари работна посета и на општина Македонска Каменица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести