недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Чешкиот претседател добил заканувачко писмо

milos-zeman-98-630x320

Последни вести

Претседателот на Чешка, Милош Земан доби заканувачко писмо во кое имало непознат бел прав.

Според портпаролката на чешката полиција, Јана Мацаликова пожарникарите преземале соодветни безбедносни мерки и писмото го предале на експертиза.

Канцеларијата на Претседателот не ја потврди директно информацијата, иако според портпаролот Јиржи Овчачек, Земан кој е во тридневна официјална посета на Злинската општина каде и преноќува е информиран за преземените стандардни мерки од страна на припадници на безбедносните сили.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести