среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Честитка од Иванов до македонските ракометари за победата над Тунис

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вечерва ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација, над репрезентацијата на Тунис, на натпреварот во рамките на Светсткото првенство во Франција, соопштија од неговиот Кабинет.

тунис

Поврзани вести

Честито победа! Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија. Честитки до целата екипа и до селекторот. Ви посакувам уште многу победи. Напред за Македонија!“, се вели во упатената честитка од претседателот Иванов до македонските репрезентативци.

Најчитани вести