понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Четири деца тешко повредени во сообраќајката кај Катланово

katlanovo-1-500

Последни вести

Триесет и едно годишна жена се бори за живот, а петмина се тешко повредени, од кои четири се деца, во страотната сообраќајна несреќа која денска околу 14 часот се случи на автопатот Скопје – Велес во близина на Катланово.

До несреќата дошло при директен судир на автомобил марка „голф“ со косовски регистерски таблички кои возејќи во обратна насока по автопатот се судрил со „мерцедес“ со велешки таблици.

Во мерцедесот патувало четири члено семејство од Куманово, со две деца, кои исто така се во тешка здравствена состојба.

Два деца се наоѓале и аво голфот со регистерски таблички од Урошевац, Косово заедно со нејзината мајка кои се префрлени во скопските клиники.

Во Ургентната клиника се наоѓа и 7-годишното дете од Кавадрци.

Сите седумина повредени прво биле однесени во велешката клиника, но поради сериозноста на повредите се префрлени на скопските клиники

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести