петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Четири деца загинаа во минофрлачки напад во Бенгази

bengazi

Последни вести

Четири деца загинаа во минофрлачки напад во источниот либиски град Бенгази, соопшти либиската меѓународно призната Влада, објави МИА.

Децата биле убиени вчера, кога проектил го погодил квартот во кој се наоѓале, а во чија близина се водат борби меѓу армијата и исламистичките бригади.

Екстремистите, кои се лојални на Исламска држава објавија на Твитер дека извршиле напад во регионот, во кој загинале децата и објавија снимки од нападот

Најчитани вести