четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Четири години затвор за жител на Богданци – силувал 80-годишна жена

Четири години затворска казна заработи Зоран Спасиќ (47) од Богданци за силување старица, јавува Телеграф.

zatvori

Последни вести

Четири години затворска казна заработи Зоран Спасиќ (47) од Богданци за силување старица, јавува Телеграф.

Осудениот на 21 јануари годинава во 6:30 часот во дворот на средното училиште „Богданци“ кај спортската сала, физички ја нападнал и извршил силување над В.М. (80) од истото место.

Старицата поради здобиените повреди беше задржана на лекување во Општата болница-Гевгелија.

Спасиќ го признал делото, и се спогодил со Јавното обвинителство од  Велес, по што судија во претходна постапка од Основен суд-Велес му ја изрекол казната затвор  во траење од четири  години.

Најчитани вести