понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Четири лица притворени за нападите во Париз

ppar

Последни вести

Четири лица се притворени во рамките на истрагата што се води за атентатите на почетокот на јануари во Париз, во кои загинаа 17 лица, како и тројцата терористи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Сите притворени според француските медиуми биле блиски до Амеди Кулибали, лицето кое го изврши смртоносниот напад во супермаркет во Париз, кој денес повторно ќе биде отворен.

Досегашната истрага покажа дека тројцата терористи синхорнизирано ги извршиле нападите

Најчитани вести