сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четири лица загинаа при напад во Бејрут

bejrut eksplozija

Поврзани вести

Експлозијата се случи на трговска улица, каде што во почетокот на јануари беше извршен уште еден самоубиство напад.

Четири лица, од кои две жени, беа убиени во бомбашки напад во шиитскиот реон во јужниот кварт на либанската престолнина Бејрут, сметан за бастион на движењето „Хезболах“.

Над 46 лица се повредени, а од силната експлозија се оштетени и околните згради. Експлозијата била предизвикана од бомбаш-самоубиец .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести