сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Русија

mi26wreckage1

Поврзани вести

Четири лица загнале синоќа кога се срушил приватен хеликоптер во регионот Красњодара во Русија, соопштува министерството за вонредни ситуации.

Според првичните извештаи во хеликоптериот имало три лица, а подоцна тој број е зголемен на четири.

Првичните резултати од истрагата покажуваат дека до несреќа дошло поради технички проблем на леталото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести