Свет

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Русија

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Русија

Четири лица загнале синоќа кога се срушил приватен хеликоптер во регионот Красњодара во Русија, соопштува министерството за вонредни ситуации.

Според првичните извештаи во хеликоптериот имало три лица, а подоцна тој број е зголемен на четири.

Првичните резултати од истрагата покажуваат дека до несреќа дошло поради технички проблем на леталото.