петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Четири лица загинаа во страшна сообраќајка кај Шабац, меѓу нив и трудница

Три лица починале на лице место, едно на патот кон болницата, додека лекарите се борат за животот на уште две лица.

nesreca-u-sapcu-1398105647-483779

Поврзани вести

Во тешка сообраќајна несреќа кај Шабац четири лица загинаа, меѓу кои и една трудница, додека уште две лица се тешко повредени.

До несреќата, која се случила околу 14 часот во населбата Табановиќ, дошло кога автомобил Audi Q7 со италијански таблички, зигубил контрола и излетал од патот.

Три лица починале на лице место, едно на патот кон болницата, додека лекарите се борат за животот на уште две лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести