среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 47

Четири лица загинаа во забавен парк во Австралија

111940618

Последни вести

Несреќата се случила на возењето кое симулира пловидба по речни брзаци кога се преврти сплав кога поминувал вештачка река.

Портпаролката на Дримвол, Миш Патерсон изјави дека двајца мажи и две жени загинале и оти нема информации како се случила несреќата. Таа додаде дека паркот е затворен по несреќата.

Најчитани вести