петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Четири лица застрелани на Универзитет во Сиетл

pistol_2013916154831

Последни вести

Четири лица се застрелани на Универзитет во Сиетл.

Вооруен маж отворил оган, а вработените во Универзитетот успеале да го фатат и разоружаат напаѓачот.

Дваесетгодишно момче им подлегнало на повредите, 20-годишна девојка е во критична состојба, а други две момчиња на возраст од 24 и 22 години се во стабилна состојба и немаат опасност по своите животи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести