сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Четири полицајци убиени во Кабул

s.alambaigi20120919051816360

Поврзани вести

Талибанците убиле четири полицајци на контролниот пункт на југот од Авгранистан, во областа Нелманд, соопштува Ап.

Полицијата во моментов се обидува да ја врати контролата на пунктот која ја преземале талибанците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести