среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Четири пози кои ниту една жена нема да ги одбие

78f99389747e12668f8dc5239a743a0f_XL

Поврзани вести

Колку и да не сте расположени за секс, во овие пози никогаш нема да кажете не.

Каубојка

Пуштете ја нека ја презеде контролата. Додека е врз вас, ќе ги контролира движењата, ќе го стимулира клиторисот и ќе го одредува аголот на пенетрација. Ова е поза во која жените најчесто доживуваат оргазам, затоа и ја сакаат. За поголемо уживање, натерајте ја партнерката да се наведне така што вие ќе и го стимулирате клиторисот.

Поза на домаќинка

Зошто партнерката да губи време во кујна, кога тоа време можете попаметно да го искористите. Качете ја на кујнската маса така што ќе ве обвитка со нозете. Најдете вистински агол и доведете ја до врвен оргазам.

Мисионерска поза

Да, класична поза е но жените ја сакаат. Овозможува блискост со партнерот, гушкање и близина.Не ја избегнувајте.

Поза од страна

Во оваа поза подеднакво уживаат и мажите и жените. Најмалку е напорна и за двајцата, а овозможува врвно уживање. Исто така овозможува рачна стимулација.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести