среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Четири сообраќајки вчера во Скопје, тешко повреден пешак

Пешак е тешко повреден, а уште едно лице е полесно повредено во две од четири сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје.Во две сообраќајки е причинета материјална штета.

сообраќајки

Поврзани вести

Според евиденцијата на СВР Скопје, вчера од страна на сообраќајната полиција, санкционирани се 23 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, двајца поминале на црвено светло на семафор, 12 го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано, а четворица возачи кои не се придржувале према ограничувањата, забраните и обврските изразени со поставените сообраќајни знаци.

Санкционирани се и 11 пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор, а затекнати се и 39 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се 63 возила.

Најчитани вести