недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четири училишни дневници украдени од училиште во Тетово

tocka-80672

Последни вести

Четири училишни дневници се украдени од СГУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово, а на ѕидовите од ходниците на приземјето и на катот со креда се испишани графити со вулгарна содржина.

Како што соопшти полицијата, сторителот ја обил вратата од канцеларијата на техничкиот персонал, ги зел клучевите, го отворил прозорот од заштитната метална решеткаста врата од канцеларијата на професорите, влегол внатре, ги одзел дневниците и избегал.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести