вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Четири вагони излетаа од шини во Крагујевац

Voz_dizel_800px

Поврзани вести

Четири празни товарни вогови излетале од шините во Крагујевац.

Стручните служби на српската железница се на терен, а нормализиран железничкиот сообраќај на пругата се очекува за неколку часа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести