недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Четири жени потешко повредени во судирот на двата автобуси

avtobus500

Поврзани вести

Четири жени од Крушево се потешко повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи при судир на два автобуси на патот Битола-Демир Хисар во близина на местото викано Бели Мост. Во сообраќајната несреќа повредени се вкупно 21 лице.

Сите повредени се хоспитализирани во Клиничката болница во Битола, дел се задржани на понатамошно лекување, а дел пуштени на домашно лекување. Потешко повредените жени се наоѓаат надвор од животна опасност.

Во несреќата В.Т. (52) се здобила со скршеница на левата клучна коска и набиеница на главата, фрактура на носната коска има 30-годишната Д.М., додека С.С. (40) е задржана со фрактура на коленото. На интензивна нега, но надвор од животна опасност е 45-годишната Д.П.

Во несреќата полесно повредени се и двајцата возачи на автобусите и уште 15 патници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести