понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Четири златни одличја за нашите каратисти на Балканијадата во Охрид

karate-balkanijada-Ohrid

Поврзани вести

Каратето е еден од најтрофејните спортови во нашата држава, а тоа се докажа и на последната Балканијада која се одржа во Охрид.

Македонија освои четири од вкупно седумте златни медали во карате во борби. Со златни одличја се закитија Емил Павлов, Берат Јакупи, Иво Цветковски и Тодор Ристовски, додека сребрени медали освоија Симона Заборска и Мурат Куртиши. Единствениот бронзен медал го освои Дејан Црникиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести