среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Четиригодишно французинче се удави во Хрватска

bbbazen

Последни вести

Четири годишно момче од Франција, се удавил во неделата околу 16:30 во хотелот базен “Бонаца” во Бол, Хрватска.

Според засега неофицијални извори од истрагата несреќното момче влегло во базенот на хотелот без родителски надзор, кои биле дел група француски туристи. Тие грижата за помалиот брат во базенот и ја препуштиле на неговата 16-годишна сестра.

Телото на малото момче, околу полноќ било пренесено на патологија во болницата во Сплит, каде во утринските часови била направена обдукција, по што ќе може да се очекува официјален извештај од овој трагичен наста

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести