петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Четиригодишно девојче падна од седми кат во Аеродром

Среќа било и што девојчето паднало на страна а не на глава поради што има скршеници на карлицата и градниот кош.

полиција

Последни вести

Четиригодишно девојче паднало денеска од 7 кат на зграда на ул. „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром. Од МВР информираат дека девојчето паднало околу 10.45 часот и оти со тешки повреди е пренесено во Ургентниот центар.

Кaко што велат очевидци , мајката го оставила дететето дома и заминала да плати сметки. 4годишното девојче  било само оставено дома , наведнувајќи се од прозорецот паднала од зградата. Целата среќа велат очевидци , што  девојчето паднало врз разгрането дрво и врз телефонски кабел кои го амротизирале ударот. Среќа било и што девојчето паднало на страна а не на глава поради што има скршеници на карлицата и градниот кош. Девојчето итно е префрлено во болница,  и е вон животна опасност. Полицијата го испитува случајот.

Најчитани вести