вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четворица албански фудбалери претепани

de-bjazi-615x400_thumb_medium500_325

Последни вести

Четворица фудбалери на Албанија се повредени во инцидентот, а дел од нив се тепани, физички нападнати, дури и во службените простории на стадионот, вели албанскиот селектор Џани де Бјази.

-Четворица наши фудбалери се повредени, претепани во мешаницата што се случи по прекинот на мечот. Некои фудбалери се нападнати дури и во службените простории на стадионот. Страшно е се ова што се случуваше, а јасно е дека организацијата на натпреварот е катастрофална, изјави Де Бјази.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести