четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Четворица бразилски полицајци загинаа при уривање на хеликоптер

helikopter

Последни вести

Четворица припадници на полицијата загинаа синоќа во Бразил при уривање на полициски хеликоптер.

Несреќата се случи во близина на еден сиромашен кварт во Рио де Жанеиро.

Се уште не е позната причината за падот на хеликоптерот и дали некој е повреден на земја.

Хеликоптерот учествувач во операција против трговијата со дрога во таа област.

Најчитани вести