вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четворица мртви во напад на конвој во Авганиста

15201mala

Последни вести

Талибански бомбаш самоубиец извршил напад на конвој на странски возила на оддалеченост од 100 метри од американската амбасада во Авганистан. При нападот зафинале четири лица, а ранети се 13, соопштува полицијата.

Експлозијата се случила на фреквентна улица која се наоѓа меѓу американската амбасада и аеродромот во близина на Врховниот суд.

Талибанците ја преземаа одговорсноста за нападот. НИ ИСАФ, ниту пак америкаснаката амбасада во моментов не се достапни за коментар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести