сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четворица повредени при пожар во нафтено складиште кај Киев

pozar2

Последни вести

Четири лица се повредени при голем пожар што избувна попладнево во нафтено скалдиште во близина на украинскиот главен град Киев, јавија руските медиуми.

Четворицата повредни работници се пренесени в болница и се наоѓаат во критична состојба, пренесува МИА.

Огнот избуванал во еден од резревоарите со нафта и потоа се проширил на уште три други. Претставници на базата соопштија дека има опасност од експлозија.

Во гаснењето на големиот пожар се вклучени 90 пожарникари со 20 противпожарни возила.

Причините за избувнувањето на пожарот засега не се познати.

Најчитани вести