четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Четворица штипјани повредени во меѓусебна тепачка

Раскараните сограѓани си размениле удари и тупаници и сите се здобиле со полесни или потешки телесни повреди.

Скопјанец претепан во Т.Ц. „Чаирчанка“

Скопјанец претепан во Т.Ц. „Чаирчанка“

Поврзани вести

Четворица штипјани, од кои кај двајца е утврдено присуство на алкохол, се степале вчера во двор на куќа на улицата Железничка во Штип по претходна расправија. Инцидентот се случил во 21 часот меѓу 50-годишен и 55-годишен штипјанин од една страна, и 29-годишен и 31-годишен граѓанин од друга.

Раскараните сограѓани си размениле удари и тупаници и сите се здобиле со полесни или потешки телесни повреди.

По настанот се одѕвале на повикот во полициската станица во Штип каде им е извршено алкотестирање, при што на 50-годишниот штипјанец му е констатирано 1,08 промили алкохол во крвта, а кај 55-годишнио 0.21 промили.

Против четворицата тепачи полицијата ќе поднесе  соодветен поднесок по целосно документирање на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести