понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Четворицата повредени во сообраќајката кај Демир Хисар, пуштени дома

avtobus-soobrakajka-001

Последни вести

Сите повредени во вчерашната сообраќајна незгода на патот Кичево Демир Хисар се пуштени на домашно лекување, јавува ТВ Тера.

Инаку незгодата се случи околу 13.45 минути на патот Кичево -Демир Хисар меѓу селата Сопотница и Жван на местото викано Крбла меѓу автобус со скопски регистраски таблици кој сообраќал на релација Кичево -Демир Хисар и товарно возило со приколка кое се движело во правец од Демир Хисар кон Кичево.

Според СВР Битола повредени беа 4 лица од кои двајца странски државјани а другите двајца се државјани на Република Македонија. Екипите на СВР Битола излегоа веднаш на терен и извршиле увид со цел откривање на причините од кои дошло до незгодата, додека повредените беа пренесени во битолската Клиничка болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести