понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Четвроица повредени во експлозија во Бор

vatrogasci-1406414335-541317

Последни вести

Четворица работници се повредени утрово околу четири часот во експлозија на погона за производство на шампонска киселни во Бор.

Експлозијата која се случила во погон за производство, настанала кога експлодирал уредот за издувување на воздухот, со што три работници се полесно повредени, а еден потешко.

Истрагата е во тек.

Најчитани вести