вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четврта изложба на ротвајлери во Аеродром

1

Последни вести

Четвртата специјализирана меѓународна изложба за ротвајлери „Macedonian Klub Siieger 2014“ се одржа изминатиов викенд во паркот со авион во Ново Лисиче.

Оваа манифестација наиде на голем одѕив кај жителите на Општина Аеродром, кои со своите семејства ја посетија манифестацијата и уживаа во она што можеа да го видат на изложбата.

Инаку, гости и изложувачи на кучиња покрај од Македонија, имаше од повеќе европски држави, меѓу кои Србија, Бугарија, Грција, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Романија и Шпанија.

Целата на изложбата е промоција на македонската кинологија, како и промоција на расата ротвајлер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести