сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Четврток неработен ден за сите граѓани

makedonsko zname

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 23 октомври, четврток, Денот на Македонската револуционерна борба е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита Денот на Македонската револуционерна борба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести