четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Чичарито чека абер од Манчестер

c

Последни вести

Мексиканскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Хавиер Хернандез-Чичарито, откри дека очекува некоја поконкретна информација околу тоа дали и во новата клупска сезона ќе престојува на “Олд Трафорд” или ќе мора да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

“Поконкретна информација околу мојата иднина можно е да добијам веќе утре, за некоку дена или за три месеци. Ништо не знам, можно е да останам на “Олд Трафорд”, можно е Јунајтед да ме продаден на некој друг клуб. Јас сум со репрезентацијата на Мексико, ги одработувам последните подготивки пред стартот на Мундијалот во Бразил. Целосно сум фокусиран на мојата репрезентација, а мојот агент разговара со клупските челници на Манчестер Јунајтед”, изјави Чичарито.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести