понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чичарито нема добиено понуда од Интер

cicarito nema ponuda inter

Поврзани вести

Агентот на мексиканскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Хавиер „Чичарито“ Ернандез откри дека неговиот клиент нема добиено некаква понуда од италијанскиот калчо гигант Интер.

„Станува збор за чиста шпекулација. Јас немам таква информација дека имало некаков состанок помеѓу раководните лица на Манчестер Јунајтед и на Интер. Нема никаква понуда за мојот клиент. Истото важи и за останатите шпекулации околу иднината на Чичарито. Мојот клиент нема добиено некаква официјална понуда од Интер или од некој друг клуб. Јас пред да дадам некаква официјална изјава морам прво да разговарам со челниците на Манчестер Јунајтед. Хавиер е фудбалер на Манчестер Јунајтед, Хавиер има договор со Манчестер Јјунајтед. Јас не сум договорил и немам во план некаков состанок со клупските челници,“ изјави агентот на мексиканскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести