вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Чичко прободел внук во Боговиње

Noz500

Последни вести

Дваесет годишниот Н.И. од тетовско Боговиње вчера бил прободен со нож од страна на неговиот чичко.

Семејната драма се случила вчера утрината кога во сопствената куќа, при меѓусебна расправија, чичкото го прободел внукот во десната надколеница.

Момчето е пренесен во Клиничка болница Тетово, а чичкото е приведен во полициска станица Камењане.

Од МВР информираат дека по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести