четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чије знаме е најмногу палено на Балканот

balkan

Поврзани вести

Интернет страницата Flаg Burning World на корисниците им овзможува виртуелно да запалат некое знаме и да покажат која земја најмногу ја мразат. Досега од Балканот најмногу е „палено“ грчкото знаме, 179.000 пати, а по него албанското со 112.000.

Македонското знаме изгорело повеќе од 78.800 илјади пати.

Веднаш по знамињата на Грција и Албанија најмногу се палени знамињата на Србија, БиХ и Словенија, нешто повеќе од 100.000 пати, па понатаму Бугарија, Хрватска и Косово, околу 90.000 пати.

Најмалку пати од Балканот е запалено знамето на Црна Гора, односно 78.000 пати.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести