сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Чикаго: Воз излета од шините, најмалку 30 повредени

Засега не е позната причината за несреќата

voz cikako

Поврзани вести

Најмалку 30 лица се повредени откако воз излета од шините на железничката станица на меѓународниот аеродром О’Харе.

Портпаролот на полицијата на Чикаго, Рон Гејнс рекол дека возот излетал од колосекот околу 2,50 часот по полноќ по локално време и дека никој од повредените не здобил повреди опасни по живот.

Железничкиот сообраќај во тоа подрачје е запрен на одредено време, а патниците од и до аеродромот се пренесени со автобус.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести