четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Чиле си поигра со Австралија

Во 12 минута, Чиле дојде до посакуваното водство со погодокот на крилниот напаѓач на Барселона, Алексис Санчез, а само две минути подоцна во листата на стрелци се запиша Жорге Валдивија.

CILE SI POIGRA SO AVSTRALIJA

Последни вести

Вториот натпревар од првото коло во групата “Б”, дуелот помеѓу репрезентациите на Чиле и Австралија, сосема очекувано заврши со сигурен триумф на преставникот на Јужна Америка од 3:1.

Во 12 минута, Чиле дојде до посакуваното водство со погодокот на крилниот напаѓач на Барселона, Алексис Санчез, а само две минути подоцна во листата на стрелци се запиша Жорге Валдивија.

Почесниот погодок за Австралија беше дело на искусниот играч за врска, Тим Кајхил, а во самиот финиш од натпреварот во листата на стрелци се запиша и Жан Бесажур.
Во групата “Б”, Холандија и Чиле имаат освоено по три бода, а без бодови се репрезентациите на Шпанија и Австралија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести