сабота, 24 декември 2016  |  Вести денес: 27

Чилиманов: Само СДСМ можат да направат политички циркуз за колективно да одат на одмор во Грција

Социјалните мрежи денеска изобилуваа со вакви коментари на сметка на СДСМ и нивниот обид и да вршат еклатантен притисок врз правосудниот систем, и да одмораат од работата во парламентот и да си го искористат годишниот одмор на околните мориња на кои за нив секогаш има и правда и мир, пишува Курир.

Чилиманов: Само СДСМ можат да направат политички циркуз за колективно да одат на одмор во Грција

Чилиманов: Само СДСМ можат да направат политички циркуз за колективно да одат на одмор во Грција

Поврзани вести

Новинарот Цветин Чилиманов се пошегува со денешната одлука на СДСМ да го замрзне своето учество во Собранието на Република Македонија, забележувајќи дека: „Само СДСМ можат да направат политички циркуз од тоа што решиле колективно да одат на одмор у Грчка“.

0.02.01.b67327dec05306f1b6baaa1d018d939d4f22604bc9097a7a664dae4bf7fff4db_full
Социјалните мрежи денеска изобилуваа со вакви коментари на сметка на СДСМ и нивниот обид и да вршат еклатантен притисок врз правосудниот систем, и да одмораат од работата во парламентот и да си го искористат годишниот одмор на околните мориња на кои за нив секогаш има и правда и мир, пишува Курир.

Заев кога не патува на Палма де Мајорка своите денови на одмор ги поминува на хациендата.

infomaks

sorosov kalifat

Радмила Шекеринска која исто како Зоран Заев е голем поборник за враќањето на средната класа, одморот го поминува во куќи на монденски летувалишта на кои ноќевање чини и по повеќе илјади евра на ден, уживајќи и на јахти.

sekerinska-jahtaa

Најчитани вести