петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Чистејќи ја пушката, ја застрелал сопругата

pu[ka

Последни вести

Во Медицински центар Гостивар вчера била донесена С.З.(36) од с.Д.Ѓоновица, гостиварско, со прострелна рана од огнено оружје во левата потколеница.

С.З. со повредата се здобила во Гостивар во станот во кој живее со својот невенчан сопруг Ф.М.(46) од с.Д.Ѓоновица.

Имено, додека Ф.М. го чистел своето огненено оружје-ловечка пушка која ја поседува со дозвола, од невнимание испукал еден куршум, кој ја погодил оштетената.

На С.З. и е  констатирана телесна повреда.

Се работи на целосно документирање на случајот.

Најчитани вести