вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

„Читајте повеќе, читајте секаде“

Проектот има за цел да ги поттикне луѓето да одвојат повеќе време за дружење со книгите, но и да ги предизвика да читаат насекаде – во автобус или на јавен простор, без стереотипи и предрасуди.

kniga 2

Поврзани вести

Клуб Матица  ја најавува новата кампања „Читај повеќе – Читај насекаде!“ која има за цел да влијае на перцепцијата која граѓаните ја имаат за и кон читањето книги, како и желбата да се поттикне социјално-одговорната нишка кај компаниите во Македонија.

Проектот има за цел да ги поттикне луѓето да одвојат повеќе време за дружење со книгите, но и да ги предизвика да читаат насекаде – во автобус или на јавен простор, без стереотипи и предрасуди. Дополнително, кампањата е надополнета со учество на македонски компании, кои благодарение на својата социјално одговорната улога во општеството можат да дадат пример кој општеството би го следел.

Одредени познати наслови, се со промотивните цени.Во овој проект се вклучија и парнерите на Матица од Британија, Германија и Србија, со што понудата е исклучително богата и атрактивна.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести