сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Член на турската владејачка партија е убиен во Истанбул

turcija

Поврзани вести

Кандидат од владејачката партија за локалните избори што ќе се одржат на 30 март, бил убиен во вчера вечер во вооружен напад во една истанбулска населба, пренесе „АФП“.

Нападот е извршен пред канцеларијата на Партијата на правдата и развојот во квартот Бејликдјузју, што се наоѓа во европскиот дел на градот.

Жртвата е кандидат за општински советник за регионот. Мажот бил застрелан од непознат напаѓач.

Малку подоцна е уапсен еден осомничен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести