понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 48

Членовите на ДИК на средба со претставници на ОБСЕ/ОДИХР

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска имаа средба со претставници на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР. 

дик

Поврзани вести

Претставниците на ОБСЕ/ОДИХР биле информирани за подготовките на Државната изборна комисија (ДИК) во пресрет на предвремените парламентарни избори.

Набљудувачката мисија ОБСЕ/ОДИХР за предвремените парламентарни избори на 11 декември 2016 година ќе ја предводи амбасадорката Каетана де Зулуета, која утре на прес-конференција ќе ја претстави мисијата и претстојните активности.

Најчитани вести